אורחי התזמורת

ירון גוטפריד הוא מנצח, פסנתרן ומלחין, מוזיקאי רב תחומי המגשר בין מוזיקה קלאסית ומוזיקה בת זמננו. הוא בוגר האקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים והיה תלמידם של פרופ' נועם שריף בקומפוזיציה ושל מנדי רודן בניצוח.

 

בשנים 13-2002 כיהן כמנהלה המוזיקלי ומנצחה הראשי של תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית. כמנצח אורח הוא מרבה להופיע עם מיטב התזמורות בארץ ובעולם. הוא מוזמן תדיר להופיע עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, שעליה ניצח בקונצרט הגאלה השנתי שלה באוקטובר 2015 וכן בקונצרט מיוחד שהוקדש למוזיקה מסרטים.

 

בינואר 2015 זכה לשבחי הביקורת כשהחליף ברגע האחרון את ולרי גרגייב וניצח על התזמורת בביצוע הבכורה הישראלי של הסימפוניה הרביעית מאת שוסטקוביץ'. כמו כן ניצח על תזמורת הרדיו של קלן, התזמורת הסימפונית של בייג'ינג, הפילהרמונית של סין, התזמורת הקאמרית של פורטלנד, הסימפונית של ונקובר, התזמורת הקאמרית של פוטסדאם, הסימפונית של טורינגן, הפילהרמונית של טבילסי, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הסימפונית ירושלים, הסימפונית חיפה, הקאמרית הישראלית, הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, הקאמרטה ירושלים ועוד. כמו כן הוא מופיע דרך קבע באולם הקונצרטים בעיר האסורה בבייג'ינג, שם ניהל סידרת קונצרטים.

 

ירון גוטפריד הוא ראש המגמה להלחנה, עיבוד וניצוח בבית הספר "רימון", שאותה יסד, ומנהל אמנותי של סידרת הקונצרטים "מחוץ לקופסא" במוזיאון תל אביב. ב-2014 זכה בפרס ראש הממשלה למלחינים. יצירותיו יוצאות לאור בהוצאת התווים הבינלאומית סיקורסקי ומבוצעות על ידי תזמורות רבות ובפסטיבלים בארץ ובעולם. ב-2014 גם יצא לאור תקליטור שלו "תמונות בתערוכה REMAKE" לטריו ג'אז ולתזמורת על פי מוסורגסקי, שזכה לביקורות חמות בעיתונות העולמית.

 

מ-2003 עד 2007 היה האמן הנבחר של הקרן למצוינות בתרבות, הוא חבר במרכז האמנים היוקרתי מקדוואל בארה"ב, זכה בפרס הראשון בתחרות לניצוח של שבוע האמן הצעיר מטעם התזמורת הפילהרמונית הישראלית וקרן התרבות אמריקה-ישראל ובפרס הראשון בתחרות הלחנה לג'אז שנערכה במסגרת פסטיבל הג'אז בים האדום. כפסנתרן ג'אז הופיע עם אמנים רבים ידועי-שם ובהם אדי דניאלס, אדי גומז, דידייה לוקווד, דייב ליבמן, איירה סאליבן, בילי הארט, ג'ורג'י פיים, רנדי ברקר, וג'ף ברלין. כמו כן הופיע בסדרות ג'אז במשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב, במוזיאון תל אביב ובפסטיבלי ג'אז שונים בארץ ובחו"ל.

צור קשר
דף הבית
מפת אתר
חינוך
העונה בפילהרמונית
הזמנות ומבצעים
נוהל החלפת כרטיסים
קרן התזמורת
קבלת קהל וטלפונים
אודיציות לנגנים