אורחי התזמורת

ירון גוטפריד (ירושלים, 1968) הוא מנצח, פסנתרן ומלחין ישראלי.

גוטפריד היה תלמידו של פרופ' נועם שריף בקומפוזיציה ותלמידו של פרופ' מנדי רודן בניצוח. הוא בוגר האקדמיה למוסיקה על שם רובין בירושלים.

 

 ירון גוטפריד הוא מוזיקאי רב-תחומי המגשר בין מוזיקה קלאסית למוזיקה בת זמננו. מסמפטמבר 2002 הוא מכהן כמנהלה המוסיקאלי ומנצחה הראשי של תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית . תחת ניהולו הפכה התזמורת לגוף המוביל בהצגת תכניות אמנותיות ייחודייות המשלבות בין סגנונות, אמנויות וחיבורים מוסיקאליים צבעוניים .

 

מאסטרו גוטפריד מרבה להופיע עם מיטב התזמורות בארץ ובעולם ובהן : הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית ראשון לציון, הסימפונית חיפה וכן ירושלים רשות השידור, הקאמרית הישראלית, הסימפונייטה באר-שבע ועוד. הופעותיו כמנצח אורח כוללות גם את התזמורת הסימפונית של בודפשט "Mav", התזמורת הסימפונית Duna , הפילהרמונית של Debrecen , התזמורת והמקהלה הקאמרית החדשה של פוטסדאם, התזמורת הסימפונית Brazos Valley שבטקסס, התזמורת הסימפונית של וונקובר , הסימפוניתLa cross שבויסקונסין, התזמורת הסימפונית Salta (ארגנטינה) , הופיע בסדרת הקונצרטים באולם ה L’Auditori שבברצלונה ועוד.

 

ב 2008 הופיע כמנצח ופסנתרן עם יצירותיו לראשונה בסין בהיכל המוסיקה שבעיר האסורה FCCH עם תזמורת Beijing Xinkongqi , ובעקבות הצלחתו הוזמן לשוב ב-2010 ו2011 לסין לקונצרטים עם יצירותיו. ב-2011 הופיע בבכורה עולמית עם יצירתו "תמונות בתערוכה Remake" על פי מוסורסגקי לטריו גאז ותזמורת בהיכל העיר האסורה ובחבל Wuhan. כמו כן ניצח התזמורת הפילהרמונית של סין בפסטיבל בייגינג , לסיור קונצרטים עם Manila symphony Orchestra בפיליפינים, ובטאלין ( אסטוניה ) .

 

למידע נוסף (ויקיפדיה)

צור קשר
דף הבית
מפת אתר
חינוך
העונה בפילהרמונית
הזמנות ומבצעים
נוהל החלפת כרטיסים
קרן התזמורת
קבלת קהל וטלפונים
אודיציות לנגנים