• מאגר מידע >
  • Articles

עונה חדשה: עונת 2013-2014

 

התזמורת הפילהרמונית - העונה החדשה - 2012-2013

 

מנויים יקרים,


שנה נוספת חלפה, ואנו נמצאים בפתחה של העונה ה-78.
השנתיים האחרונות עמדו בסימן שיפוץ ביתה ההיסטורי של התזמורת – היכל התרבות בתל אביב. השיפוץ השפיע בעיקר על קהלנו בתל אביב, שנדד אחרינו לאולמות חליפיים; עם זאת, החזרה להיכל עתידה להשפיע לטובה על התזמורת – שתחזור להתאמן ולהופיע באולם קונצרטים מהמשובחים בעולם, ולחזק את מעמדה כתזמורת בולטת בעולם המוסיקה.
אנו מזמינים אתכם לבקר בהיכל התרבות המחודש ולהתרשם מאולם הקונצרטים האיכותי בישראל, והכל במחירים מיוחדים השמורים למנויי הפילהרמונית בלבד.

 

רשימת החידושים המחכים לכם ארוכה ומרנינת-לב, ואלה העיקריים שבהם:

  • אקוסטיקה משובחת
  • במה חדשה עם אפשרויות הגבהה המאפשרת צפייה בכל נגני התזמורת
  • מושבים נוחים יותר
  • מעברים רחבים יותר
  • יותר תאי שירותים (בפרט לנשים)
  •  בית קפה חדש ואיכותי
  • יותר בטיחות, יותר שקט ויותר נגישות

ובשורה התחתונה – חוויית האזנה וצפייה מהמתקדמות בעולם.
חשוב לציין כי למרות שהתזמורת חזרה להופיע בהיכל כבר במאי, הרי שעבודות השיפוץ טרם הושלמו והן תימשכנה לאורך החודשים הבאים – מאחורי הקלעים, בקומת המרתף, באזורים שרובם אינם נגישים לקהל וכן מחוץ להיכל.
מידע נרחב על תהליך השיפוץ והשימור של ההיכל מפורט בעלון "השיפוץ, השימור והחידוש – היכל התרבות 2013" - שיחולק לכם בקונצרטים הראשונים בהיכל, וניתן להורדידו מאתר התזמורת.

 

העונה ה-78: שילוב מרתק של יצירות מופת, סולנים בעלי שם וכישרונות מבטיחים
האולם החדש והאקוסטיקה הנפלאה מהווים רקע מעולה לתוכנית המוסיקלית העשירה שהכנו עבורכם. על הדוכן יעלו השנה המנצחים האהובים פון דוהנני, נוזדה, גרגייב, דה בורגוס, בטיסטוני, נגנו, והישראלי הצעיר עומר ולבר. כל אחד מהם יאתגר את האקוסטיקה המשופרת עם הרפרטואר המיוחד לו. בין היצירות הבולטות שנבצע העונה: הסימפוניה הפנטסטית של ברליוז, השביעית של מהלר, החמישית של שוסטקוביץ', השביעית של בטהובן ו"כרמינה בורנה" של אורף.
מאסטרו מזור הבטיח לפצות את הקהל על ההופעות שבוטלו בעונה החולפת ויגיע לנצח על תוכניות שכולן בטהובן, עם הכנרת אן-סופי מוטר והפסנתרן רודולף בוכבינדר. כמו כן יופיעו עמנו האמנים שריגשו אותנו בעבר, וביניהם אנדרש שיף, מישה מאיסקי, גיל שחם, יוליאן רחלין, דניס מטסוייב, דניל טריפונוב ועוד.
קז'ישטוף פנדרצקי ינצח על ה"רקוויאם הפולני" מפרי עטו, ולרגל יום הולדתו ה-80; ומהטה ינצח על השמינית של ברוקנר, שכה  אהובה עליו. גם אופרות יעלו השנה על בימת ההיכל, שתיהן תחת שרביטו של מאסטרו מהטה: "לה טרוויאטה" עם צוות זמרים מרגש וכן האופרטה "העטלף".

 


 

 

אנו שבים ומודים לכל אחת ואחד מכם על הנאמנות ארוכת השנים ועל התמיכה בשנתיים האחרונות, ומקווים לראותכם בעונה הבאה ובעונות הבאות אחריה.
אנו עומדים לרשותכם ומאחלים לכם עונה מהנה ומרתקת.

 
בברכה חמה,

 
הנהלת התזמורת

צור קשר
דף הבית
מפת אתר
חינוך
העונה בפילהרמונית
הזמנות ומבצעים
נוהל החלפת כרטיסים
קרן התזמורת
קבלת קהל וטלפונים
אודיציות לנגנים