העונה ה-82: צלילים מרגשים, סולנים נפלאים וצעירים מבטיחים

העונה ה-82 – היא העונה הלפני-אחרונה תחת שרביטו של זובין מהטה, והתכנית האמנותית שלנו לעונה זו כוללת כוכבים-אורחים רבים שיגיעו אלינו מרחבי העולם, שפע רחב של יצירות – מהן מוכרות ואהובות ומהן חדשות ורעננות, ומבחר גדול של סדרות, לאוהבי המוזיקה הקלאסית על סוגיה השונים.
אנו מאמינים שהעונה ה-82 שלנו תספק לכם ולקהילת אוהבי המוזיקה בישראל שעות ארוכות של הנאה, אתגר והתעלות.
להתראות בהיכל התרבות בתל אביב, במרכז הקונגרסים בירושלים ובאודיטוריום חיפה.

צפו במאסטרו מהטה מציג את העונה הבאה!

 

לסדרות העונה
לתכנית העונה המלאה
לאורחי העונה החדשה
צור קשר עם מחלקת המנויים

 

פתיחת העונה: זובין מהטה, “התשיעית” של שוברט, וסואיטה מתוך “הערת שולים”

העונה נפתחה תחת שרביטו של זובין מהטה, בצלילים מפתיעים מעט: סואיטה מתוך המוזיקה לסרט הישראלי עטור הפרסים “הערת שוליים”, מאת עמית פוזננסקי. עוד בקונצרטי הפתיחה – קונצ’רטו מס’ 3 לפסנתר של בטהובן, עם הפסנתרנית הפורטוגזית הנודעת מריה זו’אאו פירז’, והסימפוניה התשיעית של שוברט (“הגדולה”).

 

מנצחים אורחים בעונה ה-82 קיריל פטרנקו

שורה ארוכה של מנצחים בעלי שם יתכבדו בניצוח על התזמורת בעונה הקרובה:
המנצח הספרדי פבלו הראס-קסדו ינצח על “פולחן האביב” של סטרווינסקי ועל יצירות מאת ראוול, דה פאיה ורימסקי-קורסקוב. יהיו המנצח והפסנתרן מאריי פרחיה, שינצח על הסימפוניה השנייה של ברהמס וינגן את הקונצ’רטו לפסנתר מס’ 4 של בטהובן, ולאחריו יגיע אלינו המנצחים ולדימיר יורובסקי, קיריל פטרנקו, איבן פישר ומנפרד הונק. בראשית מאי ישובו אלינו ידיד התזמורת והמנצח-אורח הראשי שלה ג’נאנדראה נוזדה. להב שני הנפלא יעלה על הדוכן בחודש ינואר, ובמרץ נארח גם המנצח והפסנתרן אריה ורדי, חתן פרס ישראל. זובין מהטה ינצח על קונצרטי הפתיחה, וישוב אלינו בחודש מאי לסדרת קונצרטים, ובחודש יולי – כדי לנצח על האופרה “אביר הוורד” של ריכרד שטראוס.

 

סולנים וכוכבים – מהעולם ומישראליוג'ה ואנג

נגנים מעולים מישראל ומכל קצווי העולם ינגנו עמנו העונה. רובם כבר מוכרים לקהלנו, ולחלקם תהיה זו הופעת בכורה עם הפילהרמונית.
הפסנתרנית אולגה שפס, כוכבת-עולה ילידת מוסקבה החיה ופועלת בקלן, תנגן קונצ’רטו של ליסט; הצ’לנית הגרמניה המבטיחה מרי-אליזבת הקר תנגן את הקונצ’רטו מס’ 1 לצ’לו של היידן ואת הסימפוניה מס’ 7 של מהלר. הכנר כריסטיאן טצלף והחלילן הראשון שלנו יוסי ארנהיים יופיעו עם יצירות מאת ברטוק, באך ושוסטקוביץ’, מנדלסון וצ’ייקובסקי. הפסנתרנית הכוכבת יוג’ה ואנג תשוב אלינו, וכן נארח את זמר הבריטון הנודע מתיאס גרנה ואת הפסנתרן דניל טריפונוב שינגן את הקונצ’רטו לפסנתר של שומאן.
באביב יגיע אלינו דייויד גארט, שינגן את הקונצ’רטי לכינור של ברוך ושל צ’ייקובסקי, ובהמשך יבקרו נגן הטרומבון השוודי כריסטיאן לינדברג, שזו לו הופעת הבכורה עם התזמורת. בתכניות נוספות יארח המאסטרו את המצו-סופרן תאה דמורישבילי.
עוד ברשימת האורחים: האחים קפוסון – רנו הכנר וגוטייה הצ’לן, הפסנתרן רודולף בוכבינדר ונגן הטרומבון הראשי שלנו ניר ארז.

 

יצירות בולטות בעונה הבאה

התכנית האמנותית לעונה ה-82 כוללת מגוון עשיר של יצירות מתקופות שונות, יצירות חדשות – חלקן הוזמנו על ידי התזמורת ויבוצעו לראשונה, וכמובן – יצירות רבות מנכסי צאן הברזל של הקלאסיקה העולמית.
שוברט סימפוניה מס’ 9 “הגדולה” * ראוול: דפניס וכלואה * בטהובן: קונצ’רטו לפסנתר מס’ 3 * ליאור נבוק: “נתיב האור” (יצירה מוזמנת על ידי התזמורת) * סטרווינסקי: פולן האביב * שומאן: סימפוניה מס’ 2 * מהלר: סימפוניה מס’ 7 * שוסטקוביץ’: סימפוניה מס’ 5 * מנדלסון: קונצ’רטו לכינור * צ’ייקובסקי: סימפוניה מס’ 5 * ברהמס: סימפוניה מס’ 1 * סטרווינסקי: פטרושקה * מהלר: שירים על מות ילדים * מוצרט: סימפוניה מס’ 40/41 “יופיטר” * רוסיני: סטבט מאטר * ברוקנר: סימפוניה מס’ 9 * ברהמס: סימפוניה מס’ 2 * בטהובן: סימפוניה מס’ 5 * ריכרד שטראוס: “סימפוניית האלפים” * ריכרד שטראוס: האופרה “אביר הוורד” (ביצוע קונצרטי) * צ’ייקובסקי: סימפוניה מס’ 4

 

הראשונים בפסנתר: פרחי המחר של אריה ורדי

המנצח והפסנתרן אריה ורדי, חתן פרס ישראל 2017, מציג את נפלאות הדור הצעיר ומביא עימו למפגש עם הפילהרמונית והקהל הישראלי את המיטב העולמי שבחר מבין פסנתרני המחר מארצות המזרח והמערב.

 

גראנד פינאלה לעונה ה-82: האופרה אביר הורד

בשנת 1911 הועלתה לראשונה האופרה הקומית “אביר הוורד” של ריכרד שטראוס (Der Rosenkavalier), וזכתה לקבלת פנים נלהבת. במאה ושבע השנים שחלפו מאז, האופרה מככבת ברפרטואר של תזמורות ובתי אופרה ברחבי העולם. בקיץ 2018 נעלה את “אביר הוורד” בביצוע קונצרטי, בניצוחו של זובין מהטה. על הבמה יופיעו, לצד התזמורת, זמרי המקהלה הישראלית ע”ש גארי ברתיני, ושורת סולנים בינלאומיים.

מנויים יקרים, התכנית שאנו מציגים בפניכם הינה פרי עבודה מאומצת וארוכה, שנועדה ליצור פסיפס מורכב: יצירות מוכרות לצד יצירות חדשות, נכסי צאן ברזל עולמיים לצד יצירות שטרם זכו למעמד שכזה, סולנים בעלי שם מצד אחד – ומוזיקאים בראשית דרכם, שעתידם עוד לפניהם, וכמובן – ייצוג ראוי לנעשה בזירת המוזיקה הקלאסית העולמית, לצד המחויבות הטבעית וההיסטורית שלנו ליוצרים ולמבצעים מקומיים.

 

הדור הבא: הפילהרמונית לילדיםהפילהרמונית לילדים

בני הדור הצעיר – מגיל שש ומעלה – מוזמנים לטפח את אהבת המוזיקה שלהם בסידרה המיוחדת שלנו לגילאים אלה, “הפילהרמונית לילדים”. חמישה קונצרטים בהנחיה קלילה ומשעשעת ייערכו העונה, ובין המנחים – השחקנית ניצה שאול , אסתרית בלצן שתקדיש קונצרט ל”התקווה”, טל מוסרי והמנצח אהוב הילדים רוני פורת, שיתכבד לנצח על שניים מבין הקונצרטים.

 

אולם צוקר – אולם קונצרטים קאמרי חדש בהיכל התרבות

באוקטובר 2017 נחנך אולם צוקר – אחיו הצעיר של אולם הקונצרטים ע”ש לואי. ממש כמו אחיו הגדול ממנו, גם אולם זה מצטיין באקוסטיקה עלית, פרי תכנונו של המומחה יסוהיסה טויוטה. באולם 400 מקומות, ובו מנוגנות כעת הסדרות הקאמריות של התזמורת (שנוגנו עד כה באולם מוזיאון תל אביב לאמנות). לאולם צוקר אכסדרה נפרדת ומרווחת, בה יפעל בית קפה.


ניתן לרכוש כרטיסים באתר או בטלפון 3766*

העונה ה-82: צלילים מרגשים, סולנים נפלאים וצעירים מבטיחים

עקבו אחרינו