להב שני ימונה למנהל המוזיקלי הבא

התזמורת הפילהרמונית הישראלית שמחה להודיע על מינויו של להב שני, כמנהל המוזיקלי שלה החל מעונת 2020-2021

בעונת 2019-2020 יכהן שני כמנהל המוזיקלי המיועד. המנצח והפסנתרן הישראלי בן ה- 29, ימשיך את דרכו של זובין מהטה, מנהלה המוזיקלי האגדי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, שמונה לתפקיד בשנת 1969.

שני ימלא תפקיד זה במקביל לתפקידו כמנצח הראשי של תזמורת רוטרדם שבהולנד, תפקיד אותו הוא יחל בספטמבר 2018 כאשר יחליף את יאניק נזה-סגאן. שני מכהן, החל מעונת 2017-2018, גם כמנצח אורח ראשי של התזמורת הסימפונית של וינה.

שני החל את הקשר שלו עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית כפסנתרן סולן בגיל 16. באוקטובר 2013, מיד לאחר זכייתו בתחרות “מהלר” לניצוח בגרמניה, הזמינה אותו התזמורת לנצח על קונצרטי פתיחת העונה. מאז מופיע שני בקביעות עם התזמורת מדי שנה, הן כמנצח והן כפסנתרן. בדצמבר 2016 הוא ניצח על קונצרט הסיום של חגיגות ה- 80 לתזמורת הפילהרמונית.

שני, החל ללמוד נגינה בפסנתר בגיל שש אצל חנה שלגי בקונסרבטוריון גבעתיים. הוא למד בבית הספר התיכון לאמנויות ע”ש תלמה ילין, והמשיך את לימודיו בפסנתר אצל פרופ’ אריה ורדי בבית הספר הגבוה למוזיקה ע”ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב. לאחר מכן, השלים את לימודיו באקדמיה למוזיקה ע”ש הנס אייזלר בברלין, שם השתלם בניצוח אצל פרופ’ כריסטיאן אוולד ובפסנתר אצל פרופ’ פביו בידיני. באותה עת הודרך על ידי דניאל בארנבוים.

הופעותיו האחרונות והעתידיות כמנצח אורח כוללות חיבור עם תזמורות בינלאומיות מובילות רבות ביניהן התזמורת הפילהרמונית של וינה, האופרה הממלכתית של ברלין, תזמורת פילדלפיה, תזמורת פריז, התזמורת הסימפונית של לונדון, תזמורת שירות השידור הבווארי, תזמורת הקונצרטחבאו המלכותית, התזמורת הסימפונית של בוסטון ועוד.

עקבו אחרינו