איבן פישר מנצח, דניל טריפונוב פסנתרן

תאריך

28.3.2018

יום רביעי 20:00

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

אמנים

איבן פישר, מנצח 

דניל טריפונוב, פסנתרן 

תוכנית הקונצרט

דבוז’ק: אגדה, אופ’ 59 מס’ 10

דבוז’ק: מחול סלבוני, אופ’ 72 מס’ 1

ברטוק: מחולות רומנים עממיים

שומאן: קונצ’רטו לפסנתר

סיבליוס: ולס נוגה, אופ’ 44 מס’ 1

ברהמס: מחולות הונגרים מס’ 11, 6 (תזמור: איבן פישר)

יוזף שטראוס: צלילי הספירות, ולס אופ’ 235

יוהן שטראוס: רכבת השעשועים, פולקה אופ’ 281

קודאי: מחולות גלנטה

מידע על האירוע

הפסנתרן זוכה תחרות רובינשטיין, דניל טריפונוב, שאף זכה לפני שבועות ספורים בשני פרסי גראמי, חוזר החודש אל במת הפילהרמונית, יחד עם המנצח הנודע איבן פישר.

בשנה שעברה בפסטיבל ורבייה הציע המנצח איבן פישר נוסח חדש, הולם יותר לדעתו, לשיר יום ההולדת happy birthday to you. הוא יצא כנגד הרדידות, הקושי בקפיצה שגורם לכולם לזייף וההדגשה על המילה "to" במקום על הצירוף "to you" (לסקרנים, הנוסח קיים במרשתת). הוא מציע נוסח מעט רומנטי ואישי יותר. מי כפישר מתאים יותר לעמוד על דוכן המנצחים באחת מהפגנות הריקוד המרשימות בתכניות השנה. נראה שהנהלת ההיכל יכולה בשקט לפנות את כל המושבים באולם והקהל מוזמן לרקוד במקצבי השלושה רבעים בוולס של יוזף שטראוס או במקצב הכפול של הפולקה מאת יוהן שטראוס, מקצבי החמשה רבעים והמורכבים יותר במחולות הרומניים של ברטוק, במחולות גלנטה ההונגריים של קודאי, ובמחולות הסלבוניים של דבוז'ק. המנצח פישר מציע לקהל נוסחים משלו לשניים מן המחולות ההונגריים של ברהמס.

"מתי ננוח?" שואל הקורא את עצמו עייף משפעת הריקודים. ובכן, איבן פישר דאג גם לשלוש אתנחתות – "אגדה" של דבוז'ק, הפותחת את הקונצרט, "ולס נוגה" של סיבליוס שנשמע יותר כהרהור על מחול מאשר ריקוד אמיתי וכמובן הקונצ'רטו לפסנתר של שומאן, שם ניתן לאצבעות של דניל טריפונוב לרקוד על הקלידים.

טווח מחיר

180 - 550 ש"ח

משך הקונצרט

כ- 100 דקות כולל הפסקה

משך הקונצרט

כ- 100 דקות כולל הפסקה

טווח מחיר

180 - 550 ש"ח

עקבו אחרינו