פנחס צוקרמן מנצח וכנר בג’ינס, דרור קרן מנחה

פנחס צוקרמן

תאריך

29.6.2017

יום חמישי 22:00

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

אמנים

דרור קרן, מנחה 

תוכנית הקונצרט

מוצרט: קונצ’רטו מס’ 5 ב-לה מג’ור לכינור, ק’ 219 (“הטורקי”)
צ’ייקובסקי: סימפוניה מס’ 4

מידע על האירוע

"הכל תורכי בווינה," אומר סליירי הפגוע  - בסרט "אמדיאוס" לזמרת שבאה לעבוד איתו כשהוא מגלה שהיא עומדת לשיר ב"החטיפה מן ההרמון". אלא שמוצרט לא חיכה לאופרה; כבר כשהיה בן 19 כשחיבר את הקונצ'רטו החמישי לכינור, שבע שנים לפני האופרה, צבע אותו בצבעים מזרחיים. אל תוך העידון המערבי הוא מצרף צליל חדש, נגני כלי הקשת הופכים בפרק השלישי את קשתותיהם ומכים בעץ על המיתרים. מה שהיה חדש ומרגש במאה השמונה עשרה נשאר רענן ומתסיס גם כיום.

כאשר מקשיבים לסימפוניה הרביעית של צ'ייקובסקי, קשה, אפילו קשה מאוד להאמין שהיו מוזיקאים ברוסיה ששמעו בשעתם את היצירה או קראו את תוויה וטענו ש"ככה לא כותב מלחין רוסי". מה יותר רוסי משיר עם מתפייט על עץ בודד שניצב באחו? זה השיר שצ'ייקובסקי מתזמר בלב היצירה. באותה תקופה הוא זקוק מאוד לעזרתה של נדז'דה פון מק, האישה שסייעה לו כלכלית במשך תקופה ארוכה והעמידה תנאי אחד: שהם לא יתראו לעולם. צ'ייקובסקי מקדיש לה את הסימפוניה ומסביר לה שזו הסימפוניה "שלנו" – שלו ושלה.  הרביעית של צ'ייקובסקי הסוערת, התוססת והסוחפת היא של כולנו.

באכסדרה ינגן הרכב "גראונד הייטס":
מתוך מוזיקת האינדי, מגיע הרכב גדול ומחובר שמביא גרוב שחור, אותנטי, בכל גווניו. הרכב גדול של שבעה נגנים המצליח לפרוש קשת רחבה בסגנונו.
גראונד הייטס התפתחה מתוך עבודה המשותפת והחברות בין הנגנים - עניין ששמור בד״כ ללהקות רוק ומאד מורגש על הבמה. החיבור של הנגנים והאווירה על הבמה יוצר הפקה מלוטשת ואמיתית יותר מאמן בודד או הפקה מתוקצבת.
מעבר למוזיקה הסוחפת, ישנו הטקסט שבכל שיר נושא מסר בוגר ועמוק, בין אם הוא באנגלית עברית או אמהרית. כך נוצר עניין במוזיקה גם אם בא לך לשבת ולהקשיב וגם אם הרצון הוא לעמוד על הרגליים ולרקוד.

 

טווח מחיר

150 ש"ח - 420 ש"ח

משך הקונצרט

כשעה וחצי ללא הפסקה

משך הקונצרט

כשעה וחצי ללא הפסקה

טווח מחיר

150 ש"ח - 420 ש"ח

עקבו אחרינו