מרכז למוסיקה ירושלים – הפילהרמונית הישראלית הצעירה למען הצל ליבו של ילד

תאריך

07.1.2020

יום שלישי 20:00

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

אמנים

הלל צרי, צ’לן ומנצח

תכנית האירוע

אלגר: לארגטו מתוך סרנדה למיתרים במי מינור אופ. 20
היידן: קונצ’רטו לצ’לו בדו מז’ור, הוב.1: VLLB
סזאר פרנק: סימפוניה ברה מינור
ביזה: קטעים מתוך סואיטות “כרמן”

מידע על האירוע

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה היא תזמורת הנוער הסימפונית המובילה בישראל. הפילהרמונית הצעירה פועלת בניהולו של המרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים ומורכבת מ-100 הנגנים הצעירים הבולטים ביותר בישראל, בגילים 14-18 אשר נבחרים לשורות התזמורת מכל הארץ. בעשור האחרון העמידה התזמורת למעלה מ-1,000 בוגרים, מוסיקאים מצטיינים, שממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל ובעולם.

 

במהלך חופשת החנוכה יקיימו נגני הפילהרמונית הצעירה קורס מרוכז בתנאי פנימיה ובו ינגנו מבוקר עד לילה בהדרכת טובי המוסיקאים מהארץ ומהעולם. בתום הקורס ינגנו חברי הפילהרמונית הצעירה בשלשה קונצרטים בחיפה ירושלים ותל אביב רפרטואר סוחף ומרגש כמיטב המסורת הפעם בניצוחו ונגינתו של הצ'לן והמנצח הלל צרי.

הקונצרט בתל אביב מוקדש לטובת ילדים חולי לב בשיתוף עם עמותת הצל ליבו של ילד.

 

'הצל לבו של ילד' היא עמותה הומניטרית בינלאומית, שבסיסה בישראל, הדואגת לטיפולי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות, ללא הבדלי גזע, דת, לאום, מגדר או מצב כלכלי.

המייסד והרוח המובילה של עמותת 'הצל לבו של ילד' היה מנתח הלב המנוח, דר' עמרם (עמי) כהן ז"ל.  חזונו, מסירותו וכישוריו המקצועיים יוצאי הדופן הובילו את פעילותה מצילת החיים של עמותת 'הצל לבו של ילד' למיקום בולט בקרב הקהילה הבינלאומית של ארגוני בריאות הומניטריים.  מטרתה של עמותת 'הצל לבו של ילד' היא לשפר את איכות הטיפול הרפואי בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות, הסובלים ממחלות לב מולדות וליצור מרכזי טיפול מיומנים במדינות אלו.  פעילות עמותת 'הצל לבו של ילד' בישראל מרוכזת סביב המרכז הרפואי ע"ש וולפסון שבחולון ע"י כ -100 אנשי צוות מסורים, מהמנתח הראשי ועד לפיזיותרפיסט, המקדישים בקביעות חלק ניכר מזמנם לפרויקט זה, ללא קבלת תשלום מעמותת 'הצל לבו של ילד. מטרות 'הצל לבו של ילד' מושגות על ידי :מימון וביצוע ניתוחי לב מצילי חיים לילדים ממדינות מתפתחות במרכז הרפואי ע"ש וולפסון; הפעלת תוכניות הכשרה מקיפות לאנשי צוות רפואיים ממדינות אלו; הקמת מרפאות לבדיקות טרום ניתוח ולמעקבים שוטפים לאחר ניתוח; והובלת משלחות רפואיות למדינות שותפות לשם אבחון, ניתוח והכשרה.

מאז היוסדה בשנת 1995 ,טיפלה העמותה ביותר מ -5000 ילדים מ-62 מדינות מתפתחות ברחבי העולם, והכשירה למעלה מ-120 אנשי צוות רפואי ממדינות ביוני 2018 קבלה העמותה את פרס האוכלוסין של האומות המאוחדות, כהוקרה על הפעילות ההומניטרית לטובת ילדים חולי לב מכל העולם.

ב-2019 תסיים העמותה את הקמתו של בית חולים לילדים במרכז הרפואי ע"ש וולפסון, אשר ישפר בצורה משמעותית את התנאים עבור ילדי חולון בת ים, דרום תל אביב ויפו ויהיה מרכז בינלאומי לניתוחי לב ילדים.

הפילהרמונית הישראלית הצעירה גאה להיות חלק מהמאמצים להצלת ילדים חולי לב

טווח מחיר

משך האירוע

משך האירוע

טווח מחיר

עקבו אחרינו