להב שני מנצח על התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים

הפילהרמונית הצעירה

תאריך

19.7.2019

יום שישי 12:00

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

אמנים

להב שני, מנצח ופסנתרן

תכנית האירוע

באךקונצ’רטו לפסנתר ותזמורת מס’ 1 ברה מינור

פרוקופייב: פרקים מרומיאו ויוליה

ברהמס סימפוניה מס’ 1

מידע על האירוע

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה היא תזמורת הנוער הסימפונית

המובילה בישראל. היא פועלת בניהולו של המרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים ומורכבת מ- 100 הנגנים הצעירים הבולטים בישראל, בגילים

18-14 אשר נבחרים ומוזמנים להצטרף לשורות התזמורת מכל רחבי הארץ.

בעשור האחרון העמידה התזמורת למעלה מ-1000 בוגרים, כולם מוסיקאים מצטיינים הממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל ובעולם.

המנצח והפסנתרן הישראלי להב שני ינצח לראשונה על התזמורת הפילהרמונית הצעירה בקיץ 2019. 

בצעירותו ניגן להב שני כנגן קונטרבס בפילהרמונית הצעירה והמסלול המקצועי שעשה,  הישגיו ויכולותיו כפסנתרן ומנצח מעוררים השראה והערצה בקרב חברי התזמורת הצעירים אשר מחכים בציפייה והתרגשות למפגש עִמו.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לקונצרטים החגיגיים השנתיים של התזמורת הפילהרמונית הצעירה, בהם הנגנים הצעירים הטובים בישראל מנגנים בחדוות נעורים והתרגשות אדירה יצירות קסומות ממיטב הרפרטואר הסימפוני.

על להב שני: 

להב שני, מנהלה המוזיקלי המיועד של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, החל את כהונתו כמנצחה הראשי של התזמורת הפילהרמונית של רוטרדם, והוא המנצח הראשי הצעיר ביותר בתולדותיה של תזמורת זו. החל מעונת 2017-18 הוא מכהן כמנצח אורח ראשי של התזמורת הסימפונית של וינה, שעימה הופיע פעמים רבות מאז ניצח עליה לראשונה ב-2015, לרבות בסיור חשוב ברחבי אירופה ב-2016. הוא גם מנצח בקביעות על תזמורת בית האופרה העירוני של ברלין הן בבית האופרה והן בקונצרטים סימפוניים. הופעותיו כוללות קונצרטים כמנצח עם תזמורות מובילות, בהן התזמורת הפילהרמונית של וינה, התזמורת הסימפונית של רדיו בווריה, הסימפונית של לונדון, תזמורת הקונצרטחבאו, תזמורת דרזדן, תזמורת טונהאלה מציריך, תזמורת פסטיבל בודפשט, הסימפונית של בוסטון, התזמורת הסימפונית של רדיו ברלין, תזמורת פילהרמוניה, תזמורת פריס, תזמורת פילדלפיה, הפילהרמונית המלכותית השוודית, התזמורת הסימפונית של במברג והתזמורת הפילהרמונית של רדיו צרפת. הקשר ההדוק שלו עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית החל ב-2007, כשניגן עימה כסולן את הקונצ'רטו לפסנתר מאת צ'ייקובסקי תחת שרביטו של זובין מהטה, ונמשך ב-2010, כשמאסטרו מהטה הזמינו להצטרף לסיור התזמורת במזרח הרחוק כפסנתרן, כעוזר מנצח וכנגן קונטרבאס. להב שני נולד ב-1989 בתל-אביב, החל ללמוד נגינה בפסנתר בגיל 6 אצל חנה שלגי והמשיך אצל פרופ' אריה ורדי בבית הספר הגבוה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב. החל מגיל 14 השתתף להב בתכניות המצטיינים של המרכז למוסיקה ירושלים כפסנתרן וכנגן קונטרבאס בתזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה. הוא למד בבית הספר התיכון לאמנויות ע”ש תלמה ילין, והמשיך את לימודיו בפסנתר אצל פרופ’ אריה ורדי בבית הספר הגבוה למוזיקה ע”ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב. להב שירת כמוסיקאי מצטיין בחיל החינוך ולאחר מכן, השלים את לימודיו באקדמיה למוזיקה ע”ש הנס אייזלר בברלין, שם השתלם בניצוח אצל פרופ’ כריסטיאן אוולד ובפסנתר אצל פרופ’ פביו בידיני. באותה עת הודרך על ידי דניאל בארנבוים. בשנת 2013 זכה בפרס הראשון בתחרות היוקרתית לניצוח ע"ש גוסטב מהלר בבמברג. ביולי 2018 התקיים רסיטל הבכורה שלו כפסנתרן באולם בולז בברלין. הוא הופיע כמנצח-פסנתרן עם תזמורות מובילות, בהן תזמורת פילהרמוניה, תזמורת בית האופרה העירוני של ברלין  והתזמורת הפילהרמונית של רדיו צרפת. ללהב שני ניסיון לא מבוטל בנגינת מוזיקה קאמרית ולא מכבר הופיע בקונצרטים קאמריים בפסטיבלים של אקס-אן-פרובנס וורבייה ובאולם הפילהרמוני בקלן.

הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים

המרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים מטפח זה למעלה מ 40 שנה, דורות של מוזיקאים צעירים מצטיינים בישראל במגוון רחב של תכניות ייחודיות, קורסים בינלאומיים וכיתות אמן.

למעלה מ-200 תלמידים מצטיינים מכל רחבי הארץ זוכים לקחת חלק בתכניות המרכז למוסיקה ירושלים מדי שנה וזוכים לקחת חלק במגוון רחב של תכניות:
התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה - 100 חברי הפילהרמונית הישראלית הצעירה נפגשים לאורך השנה לקורסים מרוכזים בהדרכת מנצחים בין-לאומיים וזוכים להופיע על במות הקונצרטים החשובות בישראל.

תכנית דיויד גולדמן לנגנים צעירים מצטיינים מטפחת למעלה מ-30 הרכבים קאמריים בכל הארץ וחבריה זוכים לנגן וללמוד מוזיקה קאמרית מדי שבוע בהדרכת טובי המוזיקאים בישראל.

התכנית לפסנתרנים צעירים מצטיינים בראשותו של נשיא המרכז הפסנתרן הדגול מארי פרחיה מציעה לכ-20 פסנתרנים מצטיינים מרחבי הארץ קורסים מרוכזים בתנאי פנימיה, כיתות אמן שיעורי תאוריה מתקדמים ועוד.
כיתות האמן הבינלאומיות ע"ש קלאוס מוזר - המרכז מקיים מדי שנה עשרות כיתות אמן עם אמנים בינלאומיים ומציע לתלמידיו מפגשי לימוד ייחודיים ומעוררי השראה, מפגשים שישפיעו על מסלול חייהם כאמנים ויסללו את דרכם המקצועית.
תכנית קשת קאמרית - עתודת הקשתנים של הפילהרמונית הצעירה, מטפחת למעלה מ-40 נגני כלי קשת בגילאים 11-14 מכל רחבי הארץ במסגרת קורסים פנימיתיים, נגינת מוזיקה קאמרית, לימודי תאוריה מוגברים למצטיינים ונגינה בתזמורת מיתרים.

התכנית לזמרים מצטיינים מטפחת כ-20 זמרים וזמרות מצטיינים מכל רחבי הארץ, בימי פעילות מרוכזים, וקורס הקיץ השנתי של התכנית.

 

לסרטון קצר על המרכז למוסיקה ירושלים

https://www.jmc.org.il/index.php

למידע נוסף על תכניות החינוך של המרכז למוסיקה ירושלים
https://www.jmc.org.il/index.php?p=educationE

למידע נוסף על הפילהרמונית הצעירה

https://www.jmc.org.il/index.php?p=edunew&id=8

טווח מחיר

110 - 145 ש"ח

משך האירוע

כשעתיים כולל הפסקה

משך האירוע

כשעתיים כולל הפסקה

טווח מחיר

110 - 145 ש"ח

עקבו אחרינו