יואל לוי מנצח, תום בורו פסנתרן

יואל לוי

תאריך

16.1.2019

יום רביעי 20:00

אולם

אודיטוריום

מיקום

מרכז ברוך ורות רפפורט לאמנות ותרבות, חיפה

מיקום

מרכז ברוך ורות רפפורט לאמנות ותרבות, חיפה

אולם

אודיטוריום

אמנים

יואל לוי, מנצח 

תום בורו, פסנתרן 

תוכנית הקונצרט

ראוול: קונצ’רטו לפסנתר בסול

ברוקנר: סימפוניה מס’ 7

מידע על האירוע

יש מי שטען שהדבר הישן ביותר הוא העיתון של אתמול. אבל לצורכי הדיון בסימפוניה השביעית של ברוקנר אני מבקש לצטט את מבקרת המוזיקה המיתולוגית אוליה זילברמן ז"ל שכתבה ב-10 בפברואר 1956 על היצירה בעיתון "על המשמר" (גם הוא ז"ל):

"'ברוקנר בן האיכרים' הסימפונאי האוסטרי (1898-1824) כתב את הסימפוניה השביעית המונומנטלית בעלת הארבעה הפרקים (כך במקור ע.ז.) בשנתיים, מ-1881 עד 1883 כשהוא בן 60 כמעט ושוהה במנזר קתולי סאנקט-פלוריה. היא הראשונה שהנחילה לו לאורגאניסטאן ומורה לקומפוזיציה בקונסרבטוריון הווינאי ראשית פרסום בינלאומי... המנצח פרנץ שלק אמר פעם על ברוקנר: 'ברוקנר היה אדם מאמין הוא האמין באלוהים בכנות ובכוח ההרגשה... במלוא הכוח של צליליות-תזמורתו והאורגאן שלו מתרונן ה'אני מאמין' האדיר שלו שלגביו לא יכול היה סוף סוף להישאר אדיש וחרש אפילו העולם הזה שלנו... העולם של ימינו המנוסה בכל האכזריות האנושית והמודרנית מקשיב לתמימות ההרגשה והכנות הדתית של מוסיקה זו...' באוניברסיטת וינה," (ממשיכה זילברמן) "למדו במחלקה המוזיקולוגית ששוברט ברוקנר וגוסטב מאלר (כך במקור) שייכים לקוו ההתפתחות הסימפוניקה האוסטרית. מאלר המשיך בסימפוניותיו באריכות ובמונומונטאליות של רבו ברוקנר ובצלילים עממיים אוסטריים בלנדלרים שלו ובשיריו לקול ולתזמורת. ..לקהלנו הייתה מוזיקה של ברוקנר זרה במקצת ו'כבדה לעיכול'... מעט."

אוליה זילברמן כבר איננה. פאול קלצקי שניצח על הקונצרט ב1956 כבר הלך לעולמו. הסימפוניה של ברוקנר הפכה מאז ליצירה קבועה ברפרטואר של מיטב תזמורות העולם ושל התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

טווח מחיר

130 - 430 ש"ח

משך הקונצרט

כשעה וחצי כולל הפסקה

משך הקונצרט

כשעה וחצי כולל הפסקה

טווח מחיר

130 - 430 ש"ח

עקבו אחרינו