להב שני
עונת הבכורה
2022-2021

עונה 85


מנויות ומנויים יקרים,

במדינה שבה למילה “שגרה” כמעט ואין משמעות, עם מציאות משתנה מיום ליום וחוסר ודאות בכל כך הרבה תחומים, הפילהרמונית הישראלית ואני גאים במיוחד בנאמנות קהל המנויים שלנו – וזה לא דבר מובן מאליו. בתקופת הקורונה כמעט ולא הפסקנו לנגן, בעיקר להקלטות ולשידורים באינטרנט. אבל עתה, עם החזרה לשגרה, התרגשנו לראות שהקשר המיוחד בין התזמורת והקהל חזק מתמיד, ואנחנו שמחים לספר לכם על העונה הבאה. השנה הראשונה שלי כמנהל מוזיקלי היתה אמורה לכלול תוכניות מיוחדות ומגוונות, עם סולנים גדולים שהיו אמורים להגיע אלינו בפעם הראשונה, וכמובן ידידים ותיקים. אבל פנינו אל העתיד, והכנו לכם עונה מרגשת לא פחות.

שילוב של מוכר ומסקרן

התוכניות השנה תהיינה מגוונות, חלקן עם יצירות מוכרות ואהובות, חלקן מסקרנות ומלהיבות, וחלקן – גם וגם. בתוכנית הראשונה נשלב את “פולחן האביב”, הבלט המפורסם של סטרווינסקי, עם יצירה מאת נועם שריף, מלחין שהושפע מאוד מסטרווינסקי בצעירותו, וגם המלחין הישראלי הראשון שיצירתו נוגנה בהיכל התרבות.

כמה מגדולי הסולנים שלנו, כמו פנחס צוקרמן, דניל טריפונוב וטבאה צימרמן, ינגנו – לצד יצירות מוכרות מאת בְּרוּךְ, ווֹלְטוֹן ופרוקופייב, גם יצירות מאת קופיטמן, ברטוק ומֵייסוֹן בֵּייטְס. אלו הזדמנויות נדירות לשמוע מוזיקה פחות מוכרת כפי שהיא מנוגנת בידי כמה מגדולי המבצעים של ימינו!

שיתופי פעולה יוצאי דופן

אני מצפה במיוחד לכמה שיתופי פעולה יוצאי דופן העונה. בנובמבר התזמורת תחלוק בפעם הראשונה את במת ההיכל עם ‘השכן ממול’ – התיאטרון הלאומי הבימה. יחד נבצע גרסה מיוחדת ל“רומאו ויוליה” של פרוקופייב בבימויו של משה קפטן ובתרגום הנפלא של אלי ביז’אווי.  התזמורת תבצע גם גרסה חדשה לבלט ”המנדרין המופלא” מאת ברטוק, בכוריאוגרפיה מקורית של אהד פישוף ונעה צוק לקבוצת רקדנים. חידוש נוסף – החל מהעונה אצטרף לחברי התזמורת כפסנתרן בסדרת המוזיקה הקאמרית. את קונצרט הפתיחה החגיגי של הסדרה ננגן בפעם הראשונה באולם לואי הגדול.

אמן הבית

העונה תחגוג התזמורת 85 שנים להיווסדה עם רשימה חלומית של גדולי המנצחים, הזמרים והסולנים בעולם. אחד האהובים עלינו הוא יפים ברונפמן, שיהיה העונה אמן הבית של התזמורת. הוא ינגן כסולן בשתי תוכניות בסוף העונה וכן יופיע בקונצרט של מוזיקה קאמרית עם חברי התזמורת ושני רסיטלים – רסיטל סולו ורסיטל לשני פסנתרים יחד איתי.
לבסוף, אני שמח במיוחד לספר לכם שזובין מהטה חוזר אלינו! הוא בחר לחזור בגדול, עם האופרה “טוסקה”.

ועדיין לא דיברנו על הרסיטלים והקונצרטים המיוחדים לרגל חגיגות ה-85 לתזמורת שיתקיימו לאורך העונה, על האורחים שמגיעים אלינו בפעם הראשונה ועוד ועוד. את כל הפרטים תמצאו כאן באתר.

אני מצפה בקוצר רוח לראות אתכם בעונה הבאה.

שלכם,
להב שני

  למידע נוסף על העונה ורכישת מנוי יש למלא את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם:

  עונת 2022-2021 - פרויקטים מיוחדים

  אילן וולקוב

  ברטוק: המנדרין המופלא, בלט במערכה אחת

  למידע נוסף
  חוגגים 85

  התזמורת חוגגת 85 להיווסדה

  העונה תחגוג התזמורת 85 שנה להקמתה של "תזמורת הפליטים" שקיבץ כאן ברוניסלב הוברמן.

  רשימה חלומית של גדולי המנצחים, הזמרים והסולנים בעולם.

  למידע נוסף

  בחרו את הסידרה המתאימה לכם

  לפירוט הסדרות