חינוך

בית>חינוך

חינוך

תוכנית "מפתח"
לחינוך מוזיקלי

תוכנית לחינוך מוזיקלי ולקשר עם הקהילה של התזמורת הפילהרמונית הישראלית נוסדה ביוזמת התזמורת בשנת 2000.

מעל 20,000 ילדים, בני נוער ואוכלוסיות שונות מכל הגילאים לוקחים חלק במגוון פעילויות מידי שנה ונחשפים למוזיקה הקלאסית באמצעות מפגשים אישיים עם נגני התזמורת הפילהרמונית ובקונצרטים תזמורתיים באולמות הקונצרטים במקומות שונים בארץ.

מגן הילדים ועד המכללות והאוניברסיטאות, התזמורת מגיעה אל הקהל הצעיר במפגשים אינטימיים בכיתות, בקונצרטים ייחודיים המופקים במיוחד לבתי הספר בהיכל התרבות בתל-אביב, בפרויקטים קהילתיים, בכיתות אמן עם אמנים אורחים ועם נגני התזמורת ובהדרכה אישית.

התוכנית משרתת את כל אזרחי ישראל: יהודים, נוצרים ומוסלמים ובכך היא מעודדת פתיחות, סובלנות וכבוד הדדי.

סולמות מוזיקה לשינוי חברתי

תכנית סולמות – מוזיקה לשינוי חברתי החלה את פעילותה בשנת 2010  על ידי התזמורת הפילהרמונית הישראלית. התוכנית פותחת את עולם המוזיקה בפני ילדים המגיעים מרקע סוציו-אקונומי נמוך ממגזרים שונים, מתוך מטרה לשפר את יכולתם הקוגניטיבית, הישגיהם בלימודים ויכולתם לפעול במשותף בתוך קבוצה (נגינה בתזמורת ו/או שירה במקהלה). כך מוענק להם סיכוי טוב יותר להתפתחותם כבוגרים מצליחים וכאזרחים תורמים לקהילה.

מועדון העתודה

התזמורת הפילהרמונית מזמינה את הדור הצעיר להצטרף למועדון העתודה של הפילהרמונית: כניסה לכל הקונצרטים* מתוך סדרות המנויים של התזמורת בתל-אביב, חיפה וירושלים, במשך כל העונה, על בסיס מקום פנוי.

ביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה

הפילהרמונית הישראלית ואוניברסיטת תל אביב הקימו את ביה”ס האוניברסיטאי ע”ש יוסף  בוכמן וזובין מהטה. בשותפות חסרת תקדים של שני גופים מובילים בתחומם, מכשיר ביה”ס דור עתיד למוזיקאים בישראל ופועל לקידומם בארץ ובעולם. ביה”ס, שקם על בסיס האקדמיה למוזיקה הקיימת באוניברסיטה, כולל תוכנית מצוינות, שבה לומדים כ-100 מצטיינים במלגות לימוד מלאות. נגני הפילהרמונית הראשיים מלמדים בביה”ס וזובין מהטה הטא נשיא הכבוד שלו. הקמת ביה”ס למוזיקה התאפשרה בזכות תרומתו הנדיבה של מר יוסף בוכמן, ידיד ותיק ונאמן של הפילהרמונית הישראלית וסגן יו”ר חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב.