יצחק פרלמן מנצח

יצחק פרלמן

תאריך

02.4.2017

יום ראשון 20:00

אולם

אוסישקין

מיקום

בנייני האומה, ירושלים

מיקום

בנייני האומה, ירושלים

אולם

אוסישקין

אמנים

איליה גרינגולץ, כנר 

תכנית האירוע

ברליוז: הפתיחה קרנבל רומאי
ברוך: קונצ’רטו לכינור מס’ 1
ברהמס: סימפוניה מס’ 3

מידע על האירוע

מפגש דורות על בימת הפילהרמונית
התזמורת גאה לארח את יצחק פרלמן לסדרת קונצרטים, והפעם יחד עם תלמידו, אחד הכנרים הבולטים כיום, איליה גרינגולץ.
ברליוז בצלילים סוחפים במחול איטלקי קצבי ובשיר אהבה פיוטי של הקרן האנגלית מקבלים את פנינו בפתח הקונצרט הקרוב של הפילהרמונית. סערת הצלילים הגועשת, החותמת את הפתיחה "קרנבל רומאי" של אשף התזמור, הקטור ברליוז, מפנה מקום למפגש מרגש בין  יצחק פרלמן לכנר איליה גרינגולץ, שהיה תלמידו בניו יורק.
בעצם הרעיון של כתיבת קונצ'רטו לכינור ראה מקס ברוּך "מעשה נועז"; "אני צעיר מדי", כתב לידידו. לאחר ששלח את כתב היד לרשימה נכבדה של כנרים ומנצחים נודעים, כדי שיעירו ויאירו לו, הוא שב אל היצירה, ערך אותה מחדש ואת הנוסח הסופי – המוכר והאהוב על כל הכנרים – קונצ'רטו עם פרק אחרון סוער במיוחד, השלים אחת-עשרה שנים לאחר שהחל במלאכה.
המנצח יצחק פרלמן יסגור מעגל בביצוע הקונצ'רטו, שנפתח כאשר הוא בעצמו ניגן את אותה יצירה בחגיגות השמונים למאסטרו מהטה בשנה שעברה. נוסטלגיה לו ולכולנו.
קראו לה "הארואיקה" של ברהמס; ראו בה תגובה שלו לסיפור מן המיתולוגיה היוונית; ליצירת אמנות גרמנית; צלילים המרחפים באזור הדמדומים של מנדלסון ושומאן ואפילו תשובה ברהמסית ליצירות וגנר. לקלרה שומאן הייתה הסימפוניה השלישית של ברהמס "יצירה אחת של לב אחד של פעימה אחת". כעת היא מופקדת בידו של יצחק פרלמן בעל הלב הגדול והחם.

טווח מחיר

130 ש"ח - 430 ש"ח

משך האירוע

כשעה וחצי כולל הפסקה

משך האירוע

כשעה וחצי כולל הפסקה

טווח מחיר

130 ש"ח - 430 ש"ח

עקבו אחרינו