טורנדוט – אופרה בביצוע קונצרטי

זובין מהטה

תאריך

23.7.2017

יום ראשון 20:00

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

מיקום

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, ת"א

אולם

אולם הקונצרטים ע"ש לואי

אמנים

זובין מהטה, מנצח 

ילנה פנקרטובה (טורנדוט), סופרן 

גאי מנהיים (אלטום), טנור 

רוברטו קובטה (פנג), טנור 

פבלו גרסיה-לופס (פונג), טנור 

הרמן אולברה (פינג), בריטון 

ליאנג לי (טימור), באס 

אברמו רוסלן (מנדרין), באס 

מקהלת ילדים 

המקהלה הפילהרמונית מפראג 

תכנית האירוע

פוצ’יני: טורנדוט

מידע על האירוע

עשר שנים לפני שניצח על הקונצרט הראשון של התזמורת הפילהרמונית הישראלית חולל ארתורו טוסקניני סערה באולם “לה סקאלה” במילנו. באותו ערב הוא ניצח על הצגת הבכורה של “טורנדוט, האופרה האחרונה של פוצ’יני. אחרי האריה השניה של ליו, המשרתת של טימור מלך הטטארים, הניח טוסקניני את השרביט ופנה לקהל במלים הבאות: “במקום זה פוצ’יני חדל לכתוב ולכן אני מפסיק כאן את ההצגה!” אמר וירד מדוכן המנצחים. הוא התעלם מהתוספת שחיבר פרנקו אלפאנו ברוחו של פוצ’יני.
טורנדוט” היא מסע אופראי שצובע את האופרה האיטלקית בגוונים מזרחיים של סין הקיסרית. יצירה על מיתות משונות שבה העם (המקהלה) הוא הגיבור האמיתי. מסע שנפתח במותם של נסיכים רבים שלא ידעו לפתור את חידותיה של נסיכה סינית שמסתירה את חששה מן האהבה בהצבת מחסומים לפני מחזריה, מסע שבו המשרתת שאינה מרימה ראש אל מעסיקיה, דווקא היא מגלה למי שתהיה קיסרית שאהבה אינה יכולה לשכון אלא במקום שיש בו לב חם.
המחווה של טוסקניני היתה דרמטית ללא כל ספק וכך נכנסה להיסטוריה, אבל כאשר שומעים ורואים את המאסטרו זובין מהטה מוביל את גוף המבצעים הענק, זמרים, מקהלה ותזמורת, ברור שההפסד היה של הקהל האיטלקי. אלפאנו,  המלחין שהשלים את המוסיקה לאופרה, הצליח להעצים את רעיונותיו של פוצ’יני. התוספת שלו נקלטה היטב בתוך האופרה. האופרה השלמה והמושלמת.
טורנדוט” היא סיום מפואר לעונה חגיגית במיוחד.

טווח מחיר

180 ש"ח - 550 ש"ח

משך האירוע

כ- 160 דקות כולל שתי הפסקות

משך האירוע

כ- 160 דקות כולל שתי הפסקות

טווח מחיר

180 ש"ח - 550 ש"ח

עקבו אחרינו