fbpx

נעמי פארן

נעמי פארן

נעמי הינה המייסדת של ‘מקהלת מורן’, ומאז הקמתה בשנת 1985 – המנצחת והמנהלת המוסיקלית של המקהלה. הינה בוגרת מכללת לוינסקי והמגמה לניצוח באקדמיה למוסיקה ע”ש רובין בתל אביב.

נעמי השתלמה בניצוח מקהלות בקונסרבטוריון בקופנהגן ובבית הספר הגבוה למוסיקה במלמו שבדיה.

מוזמנת באופן קבוע לשפוט בתחרויות בינלאומיות, להנחות כתות אמן למנצחים, וסדנאות בסימפוזיונים ברחבי העולם  וזכתה בתואר  Outstanding Conductorבתחרות מקהלות בינלאומית .בקיץ 2012 הוזמנה להרצות באוניברסיטת ייל בארה”ב על המודל המיוחד של רתימת השירה להעצמת אוכלוסיות מיוחדות.

בשנים 1992-2002 שימשה בתפקיד מיוחד מטעם משרד החינוך והתרבות, בהובלת פרויקט קידום ופיתוח מקהלות ילדים ונוער בישראל. במסגרת תפקידה, יזמה סדנאות למידה למורים ולמנצחים, הנחתה מקהלות בכל רחבי הארץ והעמיקה את הקשר בין מלחינים לבין מקהלות הילדים והנוער.

לאור חזונה של נעמי פארן, הפעילות עם הקהילה ולמענה מהווה חלק חשוב ומיוחד בחיי מקהלות מורן.

מטרת העל החברתית שלנו היא פיתוח המצוינות המוסיקלית, כמנוף לקירוב אוכלוסיות טעונות טיפוח אל לב הקהילה.
המקהלות משלבות מצוינות בשירה בפעילות מגוונת למען הקהילה יחד עם ילדים ובני נוער בסיכון, עם נוער בצרכים מיוחדים, עם ילדים חולי סרטן בבית החולים שניידר ולאחרונה גם עם קשישים.

המקהלות פועלות לאורך שנים למען יצירת חוויה משותפת המהווה מקור לשמחה ולאופטימיות, שילוב בין אוכלוסיות שונות, חינוך לאזרחות טובה ותרומה לקהילה ולזולת.

בימים אלו מוקם ביוזמתה של נעמי פארן בעמק חפר – “הבית לשירה” .
חזונה של נעמי הוא להקים בית אוניברסלי של שירה, שיוצרים בו, מקשיבים, נפגשים, חווים ומבצעים. בית מעורר השראה וחיבורים של תרבות ותרומה לקהילה. הבית לשירה יהווה מרכז ווקאלי אזורי, ארצי ובינלאומי שיפתח את עמק חפר כמוקד תרבותי אמנותי לקיום פסטיבלים, אירוח מקהלות מהארץ והעולם, כיתות אמן, סדנאות וקונצרטים.

נעמי מאמינה ששירה היא ביטוי אנושי טבעי ועמוק המייצר גשר בין אנשים,  תרבויות ועמים.

היא פועלת נמרצות לטיפוח חינוך למצוינות בשירה ווקאלית,  לרתימת השירה לתרומה לקהילה, ולהפצת המודעות לשירה בקרב ילדים ובני נוער והאוכלוסייה הרחבה.

אנא מלאו את פרטיכם